+420 606 855 599
 
Rezervační formulář

Novinky

Nabídka doutníků

 

ilustrační foto1.12.2010    Rozšířili jsme značně nabídku doutníků. Nově u nás najdete pravé kubánské doutníky značek Cohiba, Montecristo, Romeo Julieta, Partagas a další. Doutníky jsou vlhčeny v kvalitním humidoru.

 

 

 

 

 

 

Podporujeme Movember

 

MovemberKUKU bar podporuje charitativní kampaň, jež si klade za cíl šířit osvětu o rakovině prostaty. Zapojit se můžete i Vy a to velmi jednoduše. Stačí si u nás zakoupit cocktail Dark & Stormy z vynikajícího rumu Sailor Jerry a originálního zázvorového piva v ceně 70 Kč. Za každý drink přispěje do fondu dovozce rumu 5 Kč a KUKU bar dalších 10 Kč. Vypitím drinku tak darujete 15 Kč.

 

Co je to Movember?

Každoroční charitativní kampaň, jež si klade za cíl šířit osvětu o rakovině prostaty. Jejím posláním je efektivně informovat o závažnosti této choroby, učinit z ní veřejně diskutované téma a upozornit na důležitost prevence. Zároveň ale také podpořit fondy benefičních partnerů.
Počátky kampaně sahají do roku 2003, kdy v jednom z melbournských barů narazila parta kamarádů na téma charitativních akcí zabývajících se zdravím žen. Uvědomili si, že muži postrádají obdobný projekt, ve kterém by se mohli sami angažovat a aktivně zapojit ve jménu vlastního zdraví a společně tak usilovat o zlepšení jeho úrovně. Během diskuze o módě a posledních trendech vzešla myšlenka přinést alespoň na jeden měsíc zpátky do módy knír, užít si přitom trochu srandy, současně získat nějaké peníze pro dobrou věc a povzbudit všechny chlapy, aby spolu otevřeně mluvili o svém zdraví.

Z prosté myšlenky vznikla kampaň, která každým rokem nevídaně sílí a zároveň přináší stále větší finanční příspěvky na konta partnerů z řad charitativních organizací. Zatímco prvního ročníku se v Austrálii zúčastnilo na tři desítky sympatizantů, v loňském roce už bylo na palubě Movemberu 125 tisíc MO bráchů a sester, kteří společně získali 8 milionů dolarů.

Austrálie byla dobyta a Movember se posunul na mezinárodní úroveň. Své ročníky již pravidelně pořádá Anglie, Irsko, Nový Zéland, Kanada a Spojené státy. Za dosavadní existenci Movemberu získali Mo bráchové a ségry celého světa 60 milionů dolarů na boj proti rakovině prostaty.

Kampaň se postupně rozrůstá do dalších pěti zemí a Česká republika je, jako první z někdejšího východního bloku, jednou z nich (společně s Finskem, Nizozemskem, Španělskem a Jihoafrickou republikou).

průběh kampaně movember


Symbolem Movemberu je knír, který si sympatizanti kampaně - zvaní "MO bráchové" - nechávají narůst v průběhu listopadu. V první řadě se registrují na centrálním knírovém webu. Prvního listopadu začne každý "brácha" s čistou, oholenou tváří a po zbytek měsíce si svůj odznáček nad horním rtem řádně opečovává a zvolí si svojí variantu knírku. Každá odpověď na neodvratnou otázku "Co ho to s tím knírem napadlo"? znamená rozšíření informace o Movemberu, a tedy i rizikách rakoviny prostaty. Zúčastnit se mohou i zástupkyně něžného pohlaví, předvídatelně označované jako "MO ségry". Od nich by bylo hrubé očekávat stejný styl podpory jako od pánů, takže mají za úkol veškerými legálními a společensky přijatelnými prostředky verbovat další a další "bráchy". Všichni dohromady společnými silami uvědomují veřejnost o možnosti vlastního finančního příspěvku na dárcovský účet Movemberu, který je hlavním sbírkou financí pro kampaň. Partneři z řad nadací obdrží plných 100 procent vybrané částky.
Na konci listopadu vrcholí projekt slavnostní Movember GALA party, na níž se "Mo bráchové" pochlubí svými hrdě a pečlivě vypěstěnými knírky v rámci souboje o titul muže Movemberu. Nechybí samozřejmě ani bohatý doprovodný program. Výtěžek ze vstupného samozřejmě putuje na konta partnerských nadací.

věděli jste že
V České republice je rakovina prostaty nejčastější formou rakoviny u mužů. V průběhu posledních 38 let se počet nemocných touto nemocí 6x zvýšil a počet úmrtí zdvojnásobil. Počet nových pacientů se každým rokem zvyšuje v průměru o 5000.

Na rakovinu prostaty zemře ročně 1 600 mužů. Více na www.movember.cz

 

Posezení s vínem

 

ilustrační fotoPřijďte se pobavit s přáteli při sklenici kvalitního výběrového vína. Každý týden rozléváme i některá přívlastková vína, aktuálně je to Ryzlink Rýnský 2009 pozdní sběr oceněn zlatou medailí na Weinparade Poysdorf 2010 a Dornfelder 2008 pozdní sběr oceněn stříbrnou medailí na téže soutěži. Obě vína jsou z Vinných sklepů Valtice a ochutnat je můžete v ceně 40,- Kč za 1dcl.

NOVINKY

Oban

Otevírací doba Vánoce 2017

 

 

 

 

Doutníky

Rozšířili jsme značně nabídku doutníků. Nově u nás najdete pravé kubánské doutníky značek Cohiba, Montecristo, Romeo Julieta, Partagas a další. Doutníky jsou vlhčeny v kvalitním humidoru

olmeca Altos

Armagnac Janneau XO nově v nabídce

je směsí 12 až 25 letých Armagnaců. Hrozny použité na výrobu pocházejí z nejlepších vinic. Po destilaci vzniklé Eaux-de-vie zrají odděleně v limousinských dubových sudech. Jedná se o Armagnac tmavě zlaté barvy s jantarovými odlesky. Je charakteristický svou křišťálovou průhledností. Suchá, ovocná vůně s aroma bobulového ovoce a hřebíčku. Kulatá, plná a harmonická chuť s dlouhým závěrem.           

archiv novinek

 

e-mail